سفارش تبلیغ
واحد طراحی
واحد طراحی

اشتباهات مردان در زمینه پوشش

لباس مردانه هم مثل هر لباس دیگری قوانین مخصوص به خودش را دارد. پنج نکته‌ای که رایج‌ترین اشتباهات مردان در زمینه پوشش هستند.
اشتباهات مردان در زمینه لباس

لباس مردانه هم مثل هر لباس دیگری قوانین مخصوص به خودش را دارد؛ قوانینی که خیلی از آقایان از آن بی‌خبر هستند و به همین دلیل پشت سر هم فاجعه می‌آفرینند. اگر قصد دارید استایل شیکی داشته باشد، خوب است از نکات این مقاله مجله دلتا استفاده کنید. پنج نکته‌ای که در ادامه می‌خوانید رایج‌ترین اشتباهات مردان در زمینه پوشش هستند.

اشتباهات مردان در زمینه پوشش

لباس مردانه رسمی و فاجعه جوراب سفید

یکی از فاحش‌ترین اشتباهات مردان در زمینه پوشش ؛ فاجعه جوراب سفید به همراه استایل رسمی و نیمه رسمی است. جوراب سفید از قدیم به عنوان جوراب ورزشکاران در نظر گرفته شده و امروز هم به عنوان بخشی از ست ورزشی به آن نگاه می‌شود.
پوشیدن کت و شلوار رسمی به همراه جوراب‌های معروف به «جوراب‌های خوشحال» یا Happy Socks که رنگ‌های شاد و طرح‌های بامزه دارد، به مراتب بهتر از پوشیدن جوراب سفید با کت و شلوار است.

این شلوار پیرتان میکند

ازاشتباهات مردان در زمینه پوشش ، توجه نکردن به قد شلوار است.  شلوارهای گشاد، بلند و پر چین سال‌هاست از دور خارج شده‌اند و مردانی که هنوز به این مدل‌ها علاقه دارند، قدیمی به نظر می‌رسند. قد ایده‌آل شلوار باید تقریبا مماس با خط بالای کفش باشد و اگر قرار است زیبایی جوراب‌ها دیده شود، می‌توانید چند سانتی‌ از قد آن را کم کنید.

شلوار نامناسب

بدترین مدل کفش مردانه

لباس مردانه رسمی در کنار یک جفت کفش که قسمت جلویش مربع شکل است؛ یکی از ترکیب‌های خطرناک تاریخ مد و لباس محسوب می‌شود! این کفش‌ها تقریبا به شش دهه پیش تعلق دارند و معلوم نیست چطور هنوز که هنوز است جایشان را در قفسه کفش فروشی‌ها باز می‌کنند.

کفش نامناسب

بهترین اندازه آستین لباس مردانه

بلند بودن آستین کت از اشتباهات مردان در زمینه پوشش ؛ آن‌ها نمی‌دانند که قد آستین کت باید تا بالای استخوان مچ دستشان باشد و حدود دو سانتی‌متر از آستین پیراهنشان را هم نشان دهد. برای همین شبیه پسربچه‌هایی می‌شوند که لباس پدرشان را پوشیده‌اند و داخل آن گم شده‌اند.

همه دکمه‌ها بسته شوند؟

در مورد دکمه‌های لباس مردانه دو قانون وجود دارد؛ اول اینکه آقایان نباید دکمه‌های پیراهنشان را تا جایی ببندند که به خودشان یا بیننده احساس خفگی دست دهد و دوم اینکه دکمه‌ها نباید آنقدر باز باشد که سینه مردان مشخص شود؛ به طور دقیق‌تر یک دکمه را از بالا باز بگذارد؛ اما بیش از دو دکمه را نه.

بیشتر بدانید: برای آشنایی بیشتر با مد و زیبایی “هودی مردانه و چند سبک پوشیدن آن” را مطالعه کنید.